בלעדי: ממה עשוי הצ’יפס של מקדונלדס ישראל?

0
7,473 צפיות
מיקדולנדס_ראשי

ממי קונה מקדונלדס ישראל את הצ’יפס

אם גם במקדונלדס ישראל מקבלים את הצ’יפס בעל 19 הרכיבים, בהם סיליקון המשמש לייצור פלסטלינה, וכימיקל שמבוסס על דלק? התשובה מפתיעה

מקדונלדס ישראל
מקדונלדס ישראל (צילום מסך)

רשת המזון המהיר העולמית מקדונלדס חשפה לראשונה את רשימת המרכיבים המשמשים להכנת הצ’יפס שלה. שכוללת לא פחות מ-19 מרכיבים שונים, בהם סיליקון המשמש לייצור פלסטלינה וכימיקל שמבוסס על דלק. לאחר הפרסום נוצר חשש גדול בקרב סועדי רשת המזון המהיר בארץ.

לאור כל זאת, אין ספק שמדובר בחדשות רעות לכל “אוהבי המזון הבריא”. אך גילוי 19 הרכיבים של הצ’יפס אף מצליח להרתיע את חובבי “הג’אנק פוד” הנאמנים ביותר של הרשת.

אז לאחר ההקדמה הגיע הזמן לענות על השאלה – אם גם מקדונלדס ישראל מקבלת את הספקת הצ’יפס שלה מאותו המפעל (עם 19 הרכיבים)?

מבדיקה של חדשות שבוע עולה: כי את הספקת הצ’יפס מקבלת מקדונלד’ס ישראל מיצרנית הצ’יפס המקומית תפוגן. ולמעשה את רוב מוצרי הגלם שלה מקבלת מקדולנדס מחברות מקומיות.

הצ'יפס מיוצר על ידי חברת תפוגן (צילום מסך)
הצ’יפס מיוצר על ידי חברת תפוגן (צילום מסך -אתר מקדולנד’ס ישראל)

חברת תפוגן –  הינה היצרנית המובילה בישראל של צ’יפס ומוצרי תפוחי אדמה קפואים בשווקים הקמעוניים והמוסדיים בישראל.  המפעל ממוקם באזור התעשייה שער הנגב, ומעסיק כ- 90 עובדים, רובם תושבי שדרות, קיבוצי שער הנגב ואזור עוטף עזה.

הרכיבים לפניכם  שלחנו את התחקירן שלנו לנבור בפח האשפה שנמצא ליד סניף של חברת מקדונלד’ס (במרכז הארץ) –  והוא הצליח לאתר שם  קרטון שעליו מודבקת תווית עם הרכיבים שמהם עשוי הצ’יפס שחברת תפוגן מייצרת  (בלעדית) עבור חברת  מקדונלד’ס ישראל.

בהמשך לכך עולה כי הצ’יפס המיוצר על ידי חברת תפוגן (עבור מקדונלד’ס ישראל), עשוי בעיקרו מתפוחי אדמה (94 אחוז), שמן קנולה (מוקשה חלקית), דקסטרוז, ומייצב E-450.

הרכיבים של הצ'פס (צילום: חדשות השבוע)
הרכיבים של הצ’פס (צילום: חדשות השבוע)

בהתחשב בכך שלא מדובר “במזון בריאות” הרכיבים של הצ’יפס המיוצר על ידי חברת תפוגן בהחלט מניחים את הדעת (ואת החך). כמן כן מאחר ואת רוב מוצרי הגלם של מקדולנד’ס ישראל מייצרות חברות מקומיות – אפשר לסמוך על איכות המוצרים. וממלא אם אתם דואגים להכניס לפה רק מזון בריא – מזון מהיר לא בשבילכם.


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/7ojjX

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן