איך לקנות באינטרנט בצורה בטוחה (בפרט ב-Ebay)

0
9,320 צפיות
איך לקנות באינטרנט בצורה בטוחה (בפרט ב-Ebay) 2

כל מה שצריך לדעת על קנייה בטוחה ב -Ebay

איך לקנות ברשת ולא ליפול קורבן להונאות? באיזה אמצעי תשלום הכי כדי לבצע את התשלום? אם בטוח לקנות מ-Ebay? אם Paypal באמת כדאי? ריכזנו את כל התשובות בכתבה שלפניכם

הרבה גולשים שואלים –  אם זה באמת בטוח לקנות דרך האינטרנט (אתרי מסחר אלקטרונים) וב-Ebay  בפרט? חדשות השבוע בדקה את הסוגיה, וחזרה עם תשובות – אז נתחיל.  

Ebay ו Paypal - מערכת שמבטיחה קנייה בטוחה
Ebay ו Paypal – מערכת שמבטיחה קנייה בטוחה

בדילוג קל על “איך עובד כול המסחר האלקטרוני” או איך נרשמים. השאלה אם “באמת בטוח לקנות מהאינטרנט” מתחלקת לכמה רבדים, כדלקמן:

באיזה אתר אנחנו מבצעים את הרכישה (אם האתר מוכר ו\או שיש עליו המלצות חיוביות)?  באיזה אמצעי תשלום אנחנו רוצים לבצע את התשלום (“כרטיס אנונימי”\נטען, Paypal, עברה בנקאית, וכדומה)? כמה ניסיון וידע מוקדם יש לנו – (כדי להעריך את רמת הסיכון)?

עכשיו נתייחס לכול הרבדים גם יחד – אם נניח אתם מקבלים מחבר כתובות של אתר קניות באינטרנט – עם המלצה חמה.  ובדקתם  ברשת שהאתר אכן אמין (בפורומים, וכדומה). אז הסיכוי ליפול להונאה הוא קטן מאוד. הסיכוי אף קטן יותר – במידה ומשלמים באמצעות  Paypal או בכרטיס אנונימי\נטען (לא ניתן למשוך יותר מהסכום הטעון בכרטיס). כפי שיפורט בהמשך.

מה שחשוב עוד להדגיש, זה את העובדה שיש אתרים כמו Ebay למשל. שלמרות שהאתר מוכר ונחשב אמין (לכול הדעות), יש צורך לבדוק  אמינות גם ברמת המוכר. וזאת מאחר ו-Ebay היא זירת מכירות עולמית או פלטפורמה שמאפשרת למוכרים פרטיים למכור את מרכולתם דרכה. כך שבסופו של יום העסקה נסגרת מול  מוכר פרטי, האומנם תחת פיקוח של Ebay, אך מי שצריך לספק לכם את המוצר (עם כל המשתמע מכך) הוא המוכר, ולא Ebay.

 למרות כל המאמצים והאמצעים ש-Ebay משקיעה כדי למנוע ניצול לרע של נוכלים באתר שלה – לא מעט נוכלים מצליחים לנצל את האמינות והמוניטין של Ebay, ובחסות זאת מבצעים שלל הונאות (מניסיון). בשל אי ידיעת הקונים – והסתמכות שלהם (בצורה עיוורת) על Ebay.

אחרי שהלכנו על אתר בטוח (לדוגמה Ebay), ואפילו בדקנו ברמת המוכר (יש לו פידבק גבוה). המחיר של המוצר מתאים לנו, והמוכר עושה משלוח לארץ. עכשיו רק נשאר לנו להחליט – איך לשלם. לפניכם האפשרויות (כולל סיכונים), כמפורט בטבלה.

ebayכל אחד צריך לעשות “שיעורי הבית” על אותו אתר שבו הוא מעוניין לבצע את הקניה\רכישה. ובמידה והוא הגיע למסקנה שאותו אתר אמין, והסיכוי ליפול לעסקה של נוכלים היא אפסית. אז יש לבחור באיזה אמצעי תשלום לבצע את רכישה. אני מאוד ממליץ על Paypal (כפי שניתן לראות את היתרונות מהטבלה למעלה) – עד היום היא הוכיחה את עצמה כמערכת מאוד חכמה ולא פחות חשוב, כמערכת שמבטחת את קניה שלכם (קיבלתי החזרים על קניות עם מוכרים בסגנון “ישראבלוף”).

אבל במידה ואתם מעט חוששים מ- Paypal או מסתבכים עם ההרשמה (למרות שמדובר בתהליך פשוט). אז כאפשרות שנייה בלבד –  אנחנו ממליצים על “כרטיס אנונימי” או כרטיס נטען (כמו הכרטיס הנטען של הדואר). לפחות אם נגנבו פרטי הכרטיס (בשל קניה לא חכמה). אין חשש שהנוכלים יבצעו רכישות על חשבונכם – מעבר לסכום הטעון  בכרטיס (בדרך כלל מדובר בסכום מאוד נמוך). תמיד יש סיכונים אבל בעזרת מה שלמדנו כאן, ניתן למזער אותם עד לרמה אפסית.

אז כל מה שנאשר לנו זה לאחל לכם קנייה ווירטואלית נעימה, ובעיקר בטוחה.


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/5LoJ6

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן