אונס גרסת המשטרה: “קיימה יחסי מין בניגוד לרצונה”

0
5,937 צפיות
אונס גרסת המשטרה:

הטרדה מינית או אונס?

בתחילה באנו לכתבו על עוד מקרה חמור של אי טיפול ודיווח של מפקד אודות “הטרדה מינית” של פקודה שלו. אך לאחר שקראנו את גזר הדין עולה תמונה קשה של ניסיון ליפות את המציאות

אונס או הטרדה מינית (המטה הארצי - צילום: אילוסטרציה)
אונס או הטרדה מינית?

בית הדין  למשמעת כתב בגזר הדין  “קיימה יחסי מין בניגוד לרצונה” (לא השוטר קיים השוטרת קיימה), במקום לכתוב “נאנסה”. בהמשך כפי העולה מדברי בית הדין “מטרת החוק למניעת הטרדה מינית למנוע מאדם לכפות את עצמו, בין במעשים ובין במילים, על מי שאינו מעוניין בכך” – הדבר לא נחשב לאונס?!

מעובדות כתב האישום – נודע לשוטר, כי במהלך טיול יחידתי לאילת, שוטרת בשירות חובה ששירתה תחת פיקודו קיימה יחסי מין בניגוד לרצונה עם שוטר סיור מהמשמרת. המתלוננת סירבה לדווח על האירוע לקציני התחנה ולא הסכימה להגיש תלונה במח”ש. לאחר שנודע לשוטר על האירוע, לא העביר את המידע לאף אחד מהגורמים המוסמכים, ולא טיפל בתלונה בכל דרך אחרת.

התובעת, בטיעוניה, ציינה לחומרה את העובדה שמדובר בעבירה משמעותית שלאחרונה מקבלת את המקום הראוי לה בארגון. כן ציינה כי בכך שלא דיווח בהחליטו שאין ממש בדברי המתלוננת, בחר השוטר לעשות דין לעצמו.

[quote_box_center]

בפתח דברינו מצאנו לומר כי אנו רואים מקרים מסוג זה בחומרה. כידוע, מטרת החוק למניעת הטרדה מינית למנוע מאדם לכפות את עצמו, בין במעשים ובין במילים, על מי שאינו מעוניין בכך. בהתאם נקבע בנוהל המשטרתי כי בעקבות פניית עובד שהוטרד מינית, על המפקד להעביר למח”ש כל תלונה ו/או מידע המעלה חשד לביצוע הטרדה מינית ע”י איש משטרה. 

הנאשם הסביר בהודעתו במח”ש, אשר הוגשה לנו, כי לא דיווח על שנודע לו מאחר וסבר שאין ממש בדברי המתלוננת ולא רצה לעשות מעצמו צחוק.

עוד נוסיף כי אין זו הפעם הראשונה בה הנאשם מפר הוראה. לחובת הנאשם 5 הרשעות משמעתיות בפני דן יחיד בגין עבירות של אי מילוי הוראה. גם בתיק הנוכחי אחת העבירות בהן הורשע הנאשם היא אי מילוי הוראה.

[/quote_box_center]

השוטר הורשע בבית הדין למשמעת (בתיק מס’ 8/15) ונגזר עליו: נזיפה חמורה, קנס בסך 750 ש”ח.


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/L3lRC

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן