בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל את הרשעתו של ח”כ לשעבר מוחמד ברכה

0
4,977 צפיות
בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל את הרשעתו של ח

מוחמד ברכה תקף לוחם “מצדה” וקיבל “מתנה” מבית המשפט

בית המשפט המחוזי המליץ לצדדים להסכים לסיום ההליך ללא הרשעתו של ח”כ לשעבר מוחמד ברכה (חד”ש) ■ הצדדים קיבלו את ההמלצה – ובית המשפט נתן לכך תוקף של פס”ד.

הרקע – בשנת 2006 התקיימה בסמוך לשוק הכרמל בתל אביב הפגנה המביעה מחאה כנגד “מלחמת לבנון השניה”, בה השתתף, בין היתר, מוחמד ברכה . בסמוך לכך נכח במקום ההפגנה גם מר יצחק חנניה, שתעד במצלמה את ההתרחשות. כשחלף מר אורי אבנרי על פניו, צעק לעברו חנייה כי הוא אדם מכוער וכי הוא “איננו רצוי פה”. בשלב זה התקרב מוחמד ברכה אל חנניה ותקף אותו, שלא בהסכמתו ושלא כדין, בכך שחבט באמצעות מרפקו בצלעותיו של חנייה , וכן הכה באגרופו בכתפו של חנייה.

נגד מוחמד ברכה הוגש כתב אישום בגין תקיפת פעיל ימין במהלך הפגנה נגד מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006, והוא הורשע בחודש אפריל אשתקד, והוחלט לקנוס אותו ב- 650 ש”ח.

בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו בשבתו כבית המשפט לערעורים פליליים המליץ לצדדים להסכים לסיום ההליך בלי להרשיע את מוחמד ברכה,  וזאת בהתחשב במכלול הנסיבות בתיק. השופטים עוד ציינו שהחלטה התקבלה בפה מלא כי אין בכך משום קביעה כלשהי באשר לצדקת טענותיו של צד זה או אחר ושאינם מביעים עמדה בשאלה זו. הצעתם באה רובה ככולה כדי לסיים את ההליך. חלק לא מבוטל משיקולי השופטים התבוסס על כך שעברו קרוב ל- 10 שנים מאז האירוע, וכמו כן שמוחמד ברכה איננו ח”כ.

בית המשפט שיבח את הצדדים ובמיוחד את המדינה שגילו הגינות וקיבלו את המלצת בית המשפט. בנוסף לביטול הרשעתו של מוחמד ברכה בגין תקיפת פעיל ימין במהלך הפגנה נגד מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006. בית המשפט החליט שסכומי הכסף שאותם כבר הפקיד מוחמד ברכה יישארו (בהסכמתו) בקופת המדינה או בידי המתלונן.


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/aRSwc

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן