הקצין לא שמר מרחק נגיעה

0
1,026 צפיות
משטרת ישראל

הקצין הטריד מינית את השוטרת

קצין הטריד מינית בכך שבתום מסיבה סיום הקרוס הושיט ידו ואחז בישבנה של חניכה בקורס. הקצין לא הביע חרטה או התנצלות כלפי השוטרת שנפגעה

הקצין נגע לה בישבן (אילוסטרציה)
הקצין נגע לה בישבן (אילוסטרציה)

הקצין שימש מפקד מחלקה בקורס שוטרים בסיסי. המתלוננת שירתה כחניכה בקרוס הזה. בשעות הערב נערכה על ידי המחלקה מסיבה לרגל סיום קורס השוטרים. במהלך האירוע שתה השוטר אלכוהול בכמות אשר אינה ידועה.

בסיום האירוע, משהחלו חניכי המחלקה לצאת מהמסעדה, הקצין, גם הוא יצא מהמסעדה ולפניו צעדה המתלוננת. השוטר הושיט את ידו ואחז בישבנה של המתלוננת.

הקצין, בתשובתו לאישום טען כי באירוע הנדון שתה אלכוהול בכמות סבירה. לדבריו, בסיום האירוע הם אכן יצאו מהמסעדה אך אינו יודע אם מתלוננת הייתה לפניו, מאחוריו או בכלל. הכחיש כי אחז בישבנה.

בפתח דבריו ציין התובע כי נסיבות העבירה בה הורשע השוטר מצויות ברף הגבוה של עבירות ההטרדה המינית וההתנהגות שאינה הולמת שוטר. חומרת הנסיבות נובעת מטיבו הפוגעני והמשפיל של המעשה וממיהות העושה והקורבן. קצין, מפקד מחלקה שהטריד חניכה כאשר הוא תחת השפעת אלכוהול. עוד הוסיף, כי נודעת חשיבות רבה לשמירה על שלומן וגופן של השוטרות וליצירת סביבת עבודה ראויה והולמת הנקייה מהטרדות מיניות. התובע ציין כי השוטר לא הביע חרטה או התנצלות כלפי השוטרת שנפגעה ויש לזקוף עובדה זו לחובתו.

בהתייחס לנסיבות האירוע, טען ב”כ הקצין, כי הקצין ביצע את המעשה בפומבי, נסיבה שאינה מלמדת על כוונה של הקצין להגיע לקשר מיני או הנאה מינית, אלא מלמדת על סוג של לצון או טעם רע, הגם שהמעשה מהווה עבירה.

[quote_box_center]”מעשה של הושטת יד ואחיזה בישבנה של חניכה, מעבר להיותו בגדר הטרדה מינית, הוא בגדר התנהגות פסולה, שיש לגנותה ויש בה פגיעה בנורמות המוסריות הנדרשות מכל אדם, ובמיוחד מקצין הנמנה על סגל הפיקוד במשטרה. העובדה שמדובר במפקד מחלקה בקורס שוטרים שביצע את המעשה כלפי פקודה שלו, והעובדה שמעשה ההטרדה המינית בוצע בנסיבות שבהן הנאשם שתה משקאות משכרים במהלך מסיבת סיום הקורס, באופן שגרם לשינוי בהתנהגותו ולצורך להשגיח עליו ובכמות שאף למחרת היום נדף ממנו ריח אלכוהול, כל אלה גם יחד משווים למעשהו גם נופך של התנהגות שאינה הולמת שוטר, לא כל שכן קצין, ושיש בה כדי לפגוע בתדמית המשטרה”.[/quote_box_center]

השוטר הורשע בבית הדין למשמעת (בתיק 73/14) ונגזר עליו: נזיפה חמורה, הורדה בדרגה לתקופה קצובה של חמישה חודשים.


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/W8dPu

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן