עוקץ כמו דבורה: איתמר ביטון “האברך הדורס” ממשיך במעלליו

0
28,055 צפיות
עוקץ כמו דבורה: איתמר ביטון

איתמר ביטון, בנו של הרב הראשי הספרדי של חדרה, שמעון ביטון. פותח עסקים ללא פתיחת תיק במס הכנסה ומע”מ. בנוסף מחלק קבלות פיקטיביות ללקוחות, תוך שהוא מנצל את תמימות האברכים כדי להוציא מהם כספים במרמה.

השופט לוי (יח"צ)
השופט לוי (יח”צ)

לאחר שבשנת 2009 בית המשפט העליון ביטל את החלטתו של השופט המחוזי משה דרורי שלא להרשיע את איתמר ביטון, האברך שדרס את הקופאית האתיופית נגה זוראיש והפקיר אותה.

שופט העליון: לא הבנתי איך לא מורשע אדם כזה

כבוד השופט לוי מבית המשפט העליון הרשיע אותו בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש והפקרה לאחר פגיעה.

תקיפתה של נגה זוראיש אינה הפרשה היחידה בה הסתבך איתמר ביטון בשנים האחרונות. בשנת 2007 הוגש נגד איתמר ביטון כתב אישום בחשד שגנב מוצרים מסופרמרקט (גניבת עגלה עמוסה במצרכי מזון).  בנוסף לזאת, בשנת 2008 נתפס נוהג ללא חגורת בטיחות בהיותו פסול מנהיגה.

איתמר ביטון שמאז עבר לגור ברחובות, ומזדהה כיונתן  (כדי להסוות את זהותו). החליט להמשיך בדרכו העבריינית ופתח  בשנת 2012 עסק למחשבים בשם “יש מחשבים”, וזאת בלי לפתוח תיק במס הכנסה ומע”מ – כמתחייב בחוק. איתמר ביטון היה מוציא ללקוחות קבלות פיקטיביות של חברה שפשטה רגל  בשם “השלה”.

הקבלה הפיקטיבית שהוציא ביטון
הקבלה הפיקטיבית שהוציא ביטון

“מכוח סעיף 134 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ”א-1961 (להלן: “הפקודה”) סעיף 52 לחוק מס ערך מוסף, התשל”ו-1975 (להלן: “חוק מע”מ”) ותקנה 2 לתקנות מס ערך מוסף (רישום), התשל”ו-1976 (להלן: “התקנות”) חלה חובה לפתוח תיק מיד עם פתיחת העסק”

“סעיף 215 לפקודה – אי קיום הוראה לעניין פתיחת תיק במועד, סעיף 216(5) לפקודה – אי ניהול ספרים לפי הוראות המנהל, סעיף 216(7) לפקודה – אי רישום תקבול. העבירות הללו הן עבירות מסוג עוון שעונשן הוא קנס ו/או שנת מאסר”

הפרשה החדשה – בשנת 2014 פתח איתמר ביטון שוב עסק פיקטיבי ולא מוצהר בשם ” מרכז הכשרה עתידים”.  הפעם מדובר בעסק ללימודי מקצועות ההלכה והכשרה מקצועית. הוא היה מושך לקורס אברכים קשי יום שרצו הכשרה מקצועית, וזאת  כדי שיוכלו להתפרנס בכבוד.

איתמר ביטון היה גובה כספים על הקורסים ומוציא לאנשים קבלות מזויפות על שם עסק אחר בשם “מכון אליה”. בו עבד, ופוטר, לאחר שהונה לקוחות ואת המכון עצמו. היו פעמים שאיתמר ביטון הוציא לתלמידים  גם קבלות  עם השם “עתידים”.  בקבלה לא מופיע מס’ עוסק מורשה, כמתחייב בחוק.

קבלה עתידים
קבלה שהוציא ביטון – מספר עוסק מורשה לא תיקני (רק אפסים)

הגיעו עד בית משפט – מספר רב של תלמידים  שנרשמו לקורסים במרכז עתידים הגישו כנגד איתמר ביטון תביעות אזרחיות . מכתבי הטענות השונים עולה תמונה של  אנדרלמוסיה – קורסים שמנוהלים על ידי אדם שאין לו ידע מקצועי בתחום, וצפיפות בכיתות הלימוד.

כל שבוע איתמר ביטון היה מזרים תלמידים חדשים לכיתה בלי לתת מענה למחסור במרצים. כמו כן יש תלמידים שטענו שאיתמר ביטון השתמש להם בכרטיס האשראי – ומשך משם כספים שלא כדין. איתמר ביטון הבטיח לתלמידים שביקשו לעזוב את הקורס החזר, אך כל פעם היה מתחמק בתירוץ אחר.

רון שנרשם לקורס בעתידים (השם המלא שמור במערכת), סיפר לחדשות השבוע, שאיתמר ביטון היה נוהג לפזר הבטחות ללא כיסוי. הבטיח ערכות מתנה (בסך 500 ש”ח) לכל נרשם לקורס – אך בפועל לא חילק לתלמידים, ורק אחרי שהוא התרעם על כך, ביטון אמר לו:  “לך אני אתן, אבל אל תגיד לאף אחד“.

בהמשך ציין רון שאחרי 10 מפגשים בלבד, איתמר ביטון אמר שמבחינתו הקורס נגמר, ורצה להגיש אותם למבחן, למרות שהתלמידים לא היו מוכנים, וחרף התנגדות המרצה.

לסיום רון אמר, שהוא עזב את הקורס ולא רצה עסקים עם “הנוכל הזה”, ואף והגיש כנגדו תלונה במשטרה. רון הוסיף וציין כי שמע מתלמידים שנשארו בקרוס, שבסיום הקרוס הם קבלו תעודות מזויפות.

זהות בדויה  מתוך חשש מהשלכות מעשיו, היה איתמר ביטון מציג את עצמו כ”יוסי אלמליח”. תוך שהוא מוסר מס’ תעודות זהות מפוברק.

לא רק תלמידים “נעקצו” –  מגזין פרסומי בדרום תבע את איתמר ביטון בכך שלא שילם לו על מודעות שפרסם במגזין. להלן ציטוטים מכתב התביעה: “הנתבע מבקש לפרסם עמוד, ומציין את השם עליו יש לרשום חשבונית: יוסף אלמליח. כבר במייל זה ניתן לראות כיצד הנתבע מנסה עוד בהזמנת הפרסום להסתתר מאחורי זהות בדויה, על מנת שלא יוכלו לתבוע אותו בבוא העת!”.

עוד נכתב בכתב התביעה: “אין ספק, כי מדובר באדם שהרמאות הינה נר לרגליו, ועסקיו מתנהלים ברמיה ובשקר, תוך אי כיבוד התחייבויותיו לאלו שעימם הוא בא בקשרי מסחר, ותוך שימוש בפעילות מסחירת שאינה רשומה, כמתחייב בחוק”.

בית משפט השלום ראשון לציון
בית משפט השלום ראשון לציון

כמו כן, תלונות רבות הוגשו כנגד איתמר ביטון במשטרה, אך רק לפני שבועיים, עצרה המשטרה את איתמר  ביטון, והביא אותו לארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

כבוד השופט א.בן-דור החליט לשחרר את איתמר ביטון בתנאים מגבילים.

בשורה תחתונה: מדובר באדם בעל עבר פלילי עשיר אשר לא בוחל באמצעים כדי להפיל בפח אנשים תמימים, ולהוציא במרמה את כספם.  כל מי שנפגע מאיתמר ביטון יכול לגשת לתחנת משטרה הקרובה – ולהגיש כנגדו תלונה.


תגובות המשטרה:

דובר מחוז מרכז:
 .
 לאחר בדיקה שערכנו עולה כי כנגד החשוד המוזכר בפנייתכם הוגשה תלונה אחת בתחנת רחובות.
החשוד שוחרר בתנאים מגבילים ע”י בית המשפט. החקירה עודנה מתנהלת.
 .
דובר מרחב יפתח:
.
  היו שתי תיקים שנגנז בעילה של אין עבירה פלילית (מדובר בסכסוך אזרחי גרידא).
.
 תגובות רשות המסים:
.

נציין כי בשל הוראות הסודיות החלות בחוק, הרשות אינה נוהגת למסור מידע על אופן הטיפול במידע שהתקבל.

רשות המסים עורכת מבצעי אכיפה כל העת בכל הארץ ובכל תחומי העיסוק, בין היתר על סמך פרסומים של בתי העסק. מדי שנה נבדקים עשרות אלפי עוסקים וכך מתגלים עוסקים המבצעים עבודות ללא תיק במס הכנסה ומע”מ וללא דיווח על הכנסותיהם. במקרים החמורים, מלבד ביקורת אזרחית, העוסקים מועברים לטיפול גם במישור הפלילי.

תגובות מכון אליה:

מכון אליה פיטר את איתמר ביטון לאחר תלונות רבות מצד לקוחות שטענו לחוסר אמינות והבטחות סרק לתלמידים,  שנעשו ללא ידיעתנו ולמורת רוחנו.

למרות זאת הנ”ל המשיך להשתמש בשם שלנו ובמסמכים שלנו תוך כדי מצג שווא כביכול שהוא עובד עדיין במכון אליה.

מכון אליה פנה בעניינו לבירור משפטי ופלילי, לאחר מספר מעשי הונאה כלפי לקוחות, וכלפי המכון עצמו.
מכון אליה מתנער מכל קשר אליו, ולקוחות אשר נפגעו מכל צורה שהיא, זכו לפנים משורת הדין –  לפיצוי הולם.
מכון אליה ממשיך את פעילותו הקדושה בכל רחבי הארץ ואף רחש לו שם של כבוד יושרה ואמינות והוציא תחת ידו אלפי תלמידים איכותיים ומרוצים.

את תגובות איתמר ביטון לא היה ניתן להשיג.


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/l6WoG

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן