עוד מקרה של פליטת כדור במשטרה

0
5,674 צפיות
עוד מקרה של פליטת כדור במשטרה 1

השוטר שפלט כדור: נהג ברשלנות

אירוע של פליטת כדור הסתיים במזל ללא פגיעה בנפש. בית הדין: אי נקיטת אמצעי זהירות כדי לנטרל סכנה הנובעת משימוש בכלי נשק עלולה להביא לפגיעה קשה

ראש צוות בילוש הניח את נשקו האישי, אקדח עוזי בקופסא נעולה בתוך ארון נעול במחסן הבילוש בתחנה, ונסע לחופשה משפחתית באילת. כששב השוטר מהחופשה, הגיע למחסן והוציא את האקדח מתוך הקופסא שבארון, כאשר המחסנית מופרדת מהאקדח. השוטר לא ביצע בדיקה אם יש כדור בבית הבליעה, אלא לחץ על ההדק, ובעקבות כך, נפלט כדור מהאקדח. הכדור פגע בקיר הגבס במחסן, חדר לאולם הסמוך אשר משמש בית כנסת, וננעץ בארון הקודש.

מה מפכ"ל המשטרה היה אומר על זה?
מה מפכ”ל המשטרה היה אומר על זה?

התביעה טענה כי אך בדרך נס הסתיים האירוע ללא פגיעה בנפש אם כי אין לזקוף נתון זה לזכותו של השוטר שכן אירוע של פליטת כדור הוא חמור וטומן בחובו סיכון לחיי אדם. עוד הוסיפה כי היה מצופה מהשוטר שהנו שוטר וותיק לפעול על פי פקודות המשטרה לבצע בדיקה נאותה לאקדח ולאחר מכן לפרוק אותו בעמדת פריקה או מול חומת מפגע. משלא עשה כן נהג ברשלנות.

השוטר בדבריו בפני בית הדין הביע צער וחרטה על המקרה, הכיר כך שמדובר בעבירה חמורה וציין כי מדובר באירוע חריג אשר גרם לו לתחושות קשות. כידוע, אקדח הוא כלי נשק בעל פוטנציאל סיכון מעצם טיבו וטבעו. לפיכך אי נקיטת –אמצעי זהירות כדי לנטרל סכנה הנובעת משימוש בכלי נשק עלולה להביא לפגיעה קשה ואף קטלנית. בזיכרון הארגוני צרובים היטב אותם המקרים אשר למרבה הצער הסתיימו בתוצאה קשה ובלתי הפיכה.

לשאלת בית הדין כיצד נשאר כדור בתוך האקדח, שהרי השוטר לא דרך את האקדח בטרם לחץ על ההדק והמחסנית הייתה מופרדת מהאקדח, השיב השוטר כי אין לו הסבר. המסקנה הכרחית המתחייבת מכך היא כי בעת שהשוטר שב מחופשתו  ונטל את האקדח מהמחסן, הכדור כבר היה נתון בתוך האקדח. חומרת העניין מתעצמת בשל כך שאקדח מסוג זה, אקדח עוזי, בו החזיק השוטר, פועל על עיקרון המכונה “מכנס פתוח” וכידוע – ישנו בשל כך חשש מוגבר לפליטת כדור עקב מכה חזקה או נפילה של האקדח.

[quote_box_center]התרשמנו באופן מיוחד ממכתב ההוקרה ממפכ”ל המשטרה בו זכה השוטר בגין פועלו המקצועי והנחוש בהצלת חייה של קשישה. עוד שקלנו לקולה את הודאתו המידית של השוטר אשר לא ניסה להתחמק מאחריות ומיד בסמוך לקרות האירוע דווח עליו למפקדיו והודה בטעותו.[/quote_box_center]

השוטר הורשע בבית דין למשמעת (בתיק מס’ 72/14 ), ונגזר עליו: נזיפה חמורה, קנס כספי בסך 1500 ש”ח.


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/LNBLB

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן