עת להרוג: שני תושבי דימונה הבריחו לארץ עטים שמשמשים ככלי נשק

0
6,710 צפיות
עת להרוג: שני תושבי דימונה הבריחו לארץ עטים שמשמשים ככלי נשק
אחד העטים שהוסבו לשימוש ככלי יריה (צילום דוברות המשטרה)

נתפסו עטים שמשמשים ככלי נשק, ויכולים לחסל אדם

המשטרה עצרה בשבוע שעבר שני תושבי דימונה בחשד שסחרו בעטים יורים שהוברחו לארץ ■ העטים יכולים לירות כדור בודד,בקוטר של 0.22 ■ לדברי המשטרה העטים הקטלניים יכולים לשמש ארגוני פשיעה ומחבלים

חוקרי היחידה המרכזית (ימ”ר) נגב עצרו בשבוע שעבר שני תושבי דימונה בחשד שסחרו בעטים יורים. העטים ככול הנראה הוברחו מהמזרח הרחוק ומאירופה. העטים הנראים תמימים למראה – יכולים להרוג אדם באמצעות טעינה של כדור בודד בקוטר של 0.22. ברכבם של החשודים נתפסו 17 עטים, שעלות של כל עט יורה נעה בין 200 ל- 300 דולר ובישראל הוא נמכר ברווח של אלפי שקלים. העטים נשלחו למעבדה הבליסטית של משטרת ישראל שם נקבע שירי באמצעותם עלול לגרום למוות. כמות לא מבוטל של עטים כאלה הגיעו לידיהם של פעילים בארגוני פשיעה בארץ, והם משמשים אותם בעיקר להגנה עצמית ולחיסול עבריינים מארגונים מתחרים.  מהחקירה עלה כי ישנם מעורבים נוספים בחשד לסחר באמצעי הלחימה ובמהלך השבוע האחרון נעצרו חמישה חשודים נוספים תושבי הצפון המרכז, כשהמשטרה נעזרה בסוכן סמוי שהביא להפללת מרבית החשודים.

מאחר ומדובר בעט קומפקטי ושקט מאוד, ניתן לחסל באמצעותו אדם מטווח אפס – מבלי שאיש יבחין בכך. בשל עובדה זו, העטים הפכו למבוקשים בקרב ארגוני הפשיעה ומחבלים – ולמעשה הדבר יכול לשמש אותם ככלי נשק – שיכול להרוג.

עדכון אחרון: 25.06.2015


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/GPa8O

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן