שוטרת חובה התעניינה בתחום חקירות עבירות מין: החוקר הטריד אותה מינית

0
7,880 צפיות
השוטר נגע לה בשדים

השוטרת קיבלה שיעור מהחוקר: איך מרגישה נפגעת עבירות מין

החוקר הבכיר אמר לשוטרת: “אני מתערב איתך שאם את באה עוד שעה ואני ממשיך איתך את השיחה, את יושבת עם חולצה פתוחה ואני משחק לך בשדיים”

השוטר שירת כחוקר בכיר בתחנה. המתלוננת המשרתת בשירות חובה בתחנה, הביעה בפני השוטר את רצונה לעסוק בתחום החקירות בעתיד ואף הציגה בפניו שאלות בתחום, ובפרט הביעה עניין בתחום חקירות עבירות מין. השוטר בתגובה, ביקש מהמתלוננת להגיע למשרדו בהמשך אותו יום ואמר שהוא יציג בפניה סרטונים הקשורים בחקירות.

התיק עבר ממח"ש לתלונות הציבור (הכניסה למח"ש)
התיק עבר ממח”ש לתלונות הציבור (הכניסה למח”ש)

משהגיעה המתלוננת למשרדו של השוטר, השוטר שאל אם הוא יכול לשאול אותה שאלות אינטימיות. המתלוננת, אשר סברה שמדובר בשאלות הקשורות להתעניינות שהביעה בפני השוטר קודם לכן בתחום החקירות (עבירות מין), השיבה בחיוב. בהמשך לכך, שאל השוטר את המתלוננת “האם היא עושה ביד”. משהשיבה המתלוננת בשלילה, הטיח בה השוטר שהיא שקרנית ושאל למזלה. המתלוננת השיבה שהיא בת מזל עקרב והשוטר בתגובה הטיח בה ש”עקרב זה מזל של שקרניות” וחזר על השאלה בשנית. לאחר מכן, שאל השוטר את המתלוננת “איך את מתחרמנת, נוגעת בעצמך כשחבר שלך בבסיס?”. המתלוננת השיבה לשוטר שחבר שלה מספק אותה וכי היא אינה צריכה את “השטויות האלה”.

בשלב זה, נכנס לחדרו של השוטר אחד השוטרים מהתחנה, והשוטר קם להכין לו קפה ואמר למתלוננת שתחזור אליו מאוחר יותר. המתלוננת פנתה לשוטר וביקשה לדעת מדוע שאל את השאלות הללו והלה ביקש ממנה להתלוות אליו לעמדת הקפה במטבחון התחנה. בעמדת הקפה השוטר אמר למתלוננת, ש”תמיד טוב לבגוד וכאשר יש לאישה גבר נוסף מהצד זה מעיד על בטחון עצמי וחוכמה”. עוד המשיך השוטר ואמר למתלוננת ש”גבר נוסף מהצד מעיד על ניסיון חיים”.במהלך השיחה הוכתמה בשגגה ידה של המתלוננת מכרית דיו שהייתה מונחת בעמדת הקפה. השוטר נטל את ידה של המתלוננת והחל שוטף את זרועה שהתלכלכה. השוטר המשיך לעשות כן עד שהמתלוננת אמרה לו שידה נקייה דיה. בהמשך, קירב השוטר את פניו לפניה של המתלוננת ואמר לה: “אני מתערב איתך שאם את באה עוד שעה ואני ממשיך איתך את השיחה, את יושבת עם חולצה פתוחה ואני משחק לך בשדיים”. המתלוננת השיבה בבהלה, כי אין סיכוי והשוטר השיב לה כי יש סיכוי וסיפר לה על מקרה שהיה לו עם אישה אחרת לה אמר דברי דומים, וגם אותה אישה השיבה לו שאין סיכוי ולבסוף שניהם מצאו עצמם יחד ערומים במיטה.

במעשיו המתוארים לעיל, בעת מילוי תפקידו, השוטר הטריד מינית את המתלוננת על ידי התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניותה, וכן על ידי הצעות בעלות אופי מיני, תוך ניצול יחסי מרות.

בפתח טיעוניו ציין התובע כי מדובר במקרה חמור אשר מצוי ברף הגבוה של ההטרדה המינית אשר נובעת מאמירותיו הפוגעניות, הבוטות , המשפילות והקשות כלפי המתלוננת. חומרה מיוחדת נובעת מפער הגילים בין השוטר למתלוננת ומהעובדה שהשוטר ניצל את התעניינותה של המתלוננת בנוגע לתחום החקירות והתבטא בפניה באמירות משפילות
ומבזות, כמפורט בכתב האישום. כחוקר וותיק ומנוסה היה עליו להקפיד על הפן המוסרי ועל נורמות הארגון.

השוטר הורשע בבית הדין למשמעת (בתיק מס’ 13/15 ) ונגזר עליו: נזיפה חמורה, הורדה בדרגה אחת למשך תקופה קצובה בת 7 חודשים.


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/vygTA

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן