המתלוננת באה להגיש תלונה: השוטר ניצל את חולשתה ותמימותה

0
4,373 צפיות

השוטר התחיל עם המתלוננת

השוטר אסף את המתלוננת, בדרך עצר את הרכב באזור חשוך,שם שתו את המשקאות אותם הכין מבעוד מועד – למרות פער הגילים המשמעותי שביניהם

השוטר בדרגת רס”ם  (יליד 1968) שירת כטכנאי מז”פ. המתלוננת (ילידת 1994) הגישה תלונה בגין מעשה מגונה. לאחריה הופנתה למשרדו של השוטר המחזיק באלבומי חשודים, כדי לנסות ולאתר את החשוד במעשה.

עצר את הרכב באזור חשוך (צילום אילוסטרציה)
עצר את הרכב באזור חשוך (צילום אילוסטרציה)

בהגיעה למשרדו הציע השוטר למתלוננת כוס קפה סיגריה והם יצאו למגרש החנייה כדי לעשן בצוותא, בהמשך שבו למשרד. לאחר שסיימה המתלוננת לעיין באלבומי החשודים הציע השוטר למתלוננת להסיעה למקום עבודתה ולבקשתה, עברו גם בביתה.

בדרכם אמר השוטר למתלוננת, כי מאחר והבחין שהיא מבוהלת הוא מציע לקחתה לבית קפה להירגע. בטרם ירדה המתלוננת מהרכב מסר לה השוטר את מספר הטלפון הנייד שלו. בהמשך אותו יום יצרה המתלוננת קשר עם הנאשם בטלפון ובמסרון וסוכם ביניהם כי ייפגשו. סמוך לשעה 21.00 אסף השוטר את המתלוננת, בדרך עצר את הרכב באזור חשוך, שם שתו את המשקאות אותם הכין מבעוד מועד.

בתוך כך קיבל השוטר שיחת טלפון בעטיה החזיר את המתלוננת לביתה, אך לאחר שעה שב ואסף אותה והם נסעו יחדיו עד הגיעם לאזור בסיס צבאי, שם עצרו. בעודם ישובים ברכב התפתחה בין השוטר למתלוננת שיחה בה סיפר השוטר על חייו האישים, לרבות על כוונתו להתגרש, ואילו המתלוננת התעניינה בעישון סמים במשטרה. כמו כן, באותן נסיבות, חיבק השוטר את המתלוננת בהסכמתה. למחרת, לבקשת השוטר, שלחה המתלוננת לשטור במסרון את מספר הטלפון שלה.

בשעות הערב שלח השוטר למתלוננת 3 מסרונים בהם כתב: “היה לי כיף ברמות”, “פנויה מחר להיפגש”, ו”לילה טוב”. ביום אחר שלח הנאשם 3 מסרונים נוספים, וזו לשונם: “אשמח אם מתאפשר לך מחר בערב לראותך” “בוקר טוב” ו“לא רוצה להפריע אבל אם בא לך או מתאפשר לך בערב להיפגש אני אשמח אחרי חמש…עד חצות אני פנוי”.

השוטר התקשר למתלוננת במהלך עבודתה וביקש לדעת מתי היא מסיימת לעבוד, הנ”ל השיבה לו כי היא עובדת עד הלילה וכי אין היא יכולה לשוחח עמו. משהמשיך הנאשם להתקשר העבירה המתלוננת את השיחה לאביה. במהלך אותה שיחה ביקש השוטר למסור לאב כי המשטרה עושה הכול כדי לסייע בידה.

[quote_box_center]התנהגות פסולה זו מקבלת משנה חומרה נוכח פער הכוחות והגילים המשמעותי שהיה קיים בין הנאשם למתלוננת. בעוד שהמתלוננת הינה בחורה צעירה, ילידת 1994 , קורבן , עבירה מינית, חסרת ניסיון ומצויה במצוקה, הנאשם הינו אדם מנוסה, בוגר, יליד 1968 איש משפחה ושוטר הנושא בתפקיד בעל עמד. כישלונו של הנאשם בכך שניצל את המצב העדין בו הייתה נתונה המתלוננת ואת פער הכוחות והגילים האמור כדי להפיק לעצמו תועלת אישית, שביטויה ביצירת קשר עם המתלוננת בניגוד גמור למתחייב מתפקידו.[/quote_box_center]

השוטר הורשע בבית דין למשמעת, ונגזר עליו: נזיפה חמורה, קנס בסך 3,500 ש”ח.


תגובות לכתבה
.............................לינק מקוצר לשיתוף הכתבה ( לעתיק ) : http://hadashothasavua.com/eAwC4

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן